Prezentacje
       Aktualnosci
       Serwisy
       Platforma kontaktowa
       biurocentrum.pl
        Produkt tygodnia

 2018-03-26
Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 to kolejny przedstawiciel bardzo popularnej i cenionej serii smartfonów. Wyróżnia się doskonałym wyświetlaczem Super AMOLED o smukłych ramkach i zakrzywionych krawędziach, a także wodoszczelną obudową. To jeden z najwydajniejszych smartfonów na rynku, producent zastosował tu nowy procesor Exynos 9810. Znalazło się też miejsce dla zaawansowanej kamery z opcją rejestrowania wideo w 4K, wszystkich niezbędnych modułów łączności bezprzewodowej, a także czytnika linii papilarnych i skanera tęczówki oka.

Galaxy S9 wygląda bardzo podobnie jak Galaxy S8. Producent posłuchał jednak krytyki dotyczącej umieszczenia czytnika linii papilarnych, który w poprzednim modelu był obok aparatu. W nowym zmienił miejsce.Największą innowacją w Galaxy S9 jest sam aparat. Samsung twierdzi, że jest on lepszy od tego z modelu S8, który był jednym z najlepszych aparatów fotograficznych wśród smartfonów dostępnych na rynku.Z kolei Galaxy S9 + jest oczywiście większy - ma 6,2-calowy wyświetlacz, również o proporcjach 18:9. Cechuje się większą pojemnością baterii (3500 mAh) i pamięcią operacyjną (6 GB).Pamięć wewnętrzna w obu wersjach wynosi 64 GB, 128 GB lub 256 GB. Można ją rozbudować kartami SDHC o pojemności do 400 GB.
 
Galaxy S9 posiada aparat z podwójną przysłoną, który pozwala robić dobre zdjęcia przy słabych warunkach oświetleniowych. Ma również działać lepiej w dobrze oświetlonych miejscach. Jedna przysłona to F/2.4, a druga - F/1.5.
 
Zastosowana już w modelu Galaxy S7 technologia Dual Pixel pozwala na robienie szybkich i ostrych zdjęć. Samsung zaimplementował ją oczywiście w najnowszym modelu smartfona, dając po raz pierwszy pamięć dedykowaną aparatowi.
 
Funkcja pozwala nagrywać wideo w trybie super slow motion. Nagrywanie szybkością 960 klatek na sekundę działa tylko przy nagrywaniu w rozdzielczości 720p HD. W przypadku rozdzielczości 1080p Samsung w zwolnionym tempie pozwala na nagrywanie 240 klatek na sekundę.
 
Korzystając z aparatu przedniego lub tylnego, Galaxy S9 można odwzorować 100 różnych elementów twarzy i zmienić ją w animowane emoji. Możesz nagrać do 18 różnych animacji, do wykorzystania w wiadomościach do innych użytkowników. Wydaje się, że jest to odpowiedź Samsunga na funkcję Animoji, która pojawiła się w iPhone X.
 
Jedną z wad Galaxy S8 był czytnik linii papilarnych, który znajdował się obok aparatu, co utrudniało dostęp do niego. W modelu Galaxy S9 Samsung umieścił go pod obiektywem aparatu, co ma sprawić, że będzie wygodniejszy w użyciu.
 
Bixby Samsunga będzie teraz w stanie przetłumaczyć tekst, który widzi za pomocą aparatu, na wybrany język za pomocą funkcji o nazwie Bixby Vision. Na początku będzie obsługiwać 54 języki.
Bixby Vision rozpozna również jedzenie na talerzu, na który skierujemy aparat i poda, ile zawiera kalorii. Będzie to możliwe dzięki aplikacji Zdrowie firmy Samsung.W zestawie ze smartfonem klienci znajdą też przewodowe słuchawki AKG, które można podłączyć standardowego gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Mimo, że coraz więcej smartfonów podąża za Apple, eliminując minijacka, to Samsung go zatrzymał.Nowy smartfon został również wyposażony w system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos - działa on po podłączeniu do niego dowolnych słuchawek.

Ile to kosztuje?
 
Za model S9 trzeba będzie zapłacić w Polsce 3599 zł. Natomiast zakup Galaxy S9+ to wydatek 3999 zł. Na polskim rynku urządzenia mają być dostępne od 17 marca, ale operatorzy komórkowi już rozpoczęli przedsprzedaż nowych smartfonów.
 


    

Więcej produktów tygodnia   

       Komentarze  [0]dodaj   
  FORUM

     
o nas | kontakt
NA SKRÓTY:    akcesoria biurowe, przybory do pisania, papier i druki, oprawy dokumentów, archiwizacja dokumentów, organizacja biura, koperty i opakowania,
pieczątki i datowniki, biurowe maszyny, konferencyjna aparatura, RTV urządzenia i sprzęt, telefonia stacjonarna, telofonia GSM, internet, komputery, meble-biuro,
czystość i sprzątanie, ochrona, catering, żywność z dowozem, naprawa i serwis