Prezentacje
       Aktualnosci
       Serwisy
       Platforma kontaktowa
       biurocentrum.pl
        Produkt tygodnia

 2017-11-06
Epson PaperLab - biurowy system do produkcji papieru bez użycia wody

Inteligentne i „zielone” biuro nowej generacji – to cel firmy Epson, która ma w swoim portfolio PaperLab. To pierwsze na świecie urządzenie biurowe, które jest w stanie dokonać recyklingu papieru – przetworzyć zużyty papier na nowe, białe arkusze – bez użycia wody. 

Jak to działa? Najpierw maszyna tnie zużyty papier do tego momentu, aż rozdzieli go na włókna. Następnie, bez wody, lecz z użycie specjalnych klejów, włókna te są wiązane, a biel gotowych arkuszy – kalibrowana. Nie jest to jednak zwykłe strzępienie i sklejanie – Epson zapewnia, że urządzenie potrafi autentycznie usunąć kolor z włókien, dzięki czemu końcowy produkt ma wysoką jakość.

Mające 2,6 metra szerokości, 1,8 m wysokości i 1,2 m głębokości  urządzenie Epson PaperLab potrafi dokonać recyklingu 14 arkuszy na minutę, co przy ośmiogodzinnej dniówce daje 6720 kartek. Użytkownik sam może wybrać rozmiar (A4 lub A3), grubość i inne cechy papieru. Urządzenie trafi do sprzedaży w przyszłym roku, ceny jednak pozostają nieznane.

PaperLab A-8000 otrzymał nagrodę Good Design Gold Award (METI Minister Award).

Nagrodę tę otrzymuje projekt, który w oczach komitetu sędziowskiego Good Design Award wyjątkowo wyróżnił się na tle pozostałych, wspólnie tworzących listę Good Design Best 100. Składają się na nią projekty wybrane i wyróżnione spośród wszystkich 4,495 zgłoszeń, jakie zanotowano w tegorocznej edycji. Zwycięzca jest wyłaniany na podstawie kompleksowego zestawu kryteriów, włączając w to potencjał projektu jako rozwiązania mającego pozytywny wpływ na życie społeczne, przyszłe zastosowanie, czy stopień ukończenia projektu.

Kazuichiro Ichikawa, dyrektor naczelny i zastępca dyrektora zarządzającego Dzialem Badawczo-Rozwojowym w Epsonie, który był zaangażowany w proces rozwoju PaperLab A-8000, mówi: „To dla nas ogromny zaszczyt otrzymać tak prestiżową nagrodę. Myślę, że wyraża ona uznanie dla samej koncepcji PaperLab A-8000, która zmienia przyszłość papieru. Posiada on ma uniwersalną wartość jako środek komunikacji, która bierze się stąd, że jego użycie jest intuicyjne, zapewnia wysoką czytelność, a dodatkowo jest łatwy do przenoszenia. Jednocześnie nośniki papierowe obarczone są generowaniem obciążenia dla środowiska oraz zagrożeniami związanymi z zarządzaniem poufnością, co powoduje obawy związane z jego użyciem. Dzięki zastosowaniu technologii przetwarzania suchego włókna Epson proponuje A-8000 jako pierwszy biurowy system do recyklingu papieru, który umożliwia lokalną utylizację i produkcje papieru, w ilości odpowoadającej bieżącym potrzebom. Jest to wkład Epson w promocję społeczeństwa pozbawionego odpadów.”

     

Więcej produktów tygodnia   

       Komentarze  [0]dodaj   
  FORUM

     
o nas | kontakt
NA SKRÓTY:    akcesoria biurowe, przybory do pisania, papier i druki, oprawy dokumentów, archiwizacja dokumentów, organizacja biura, koperty i opakowania,
pieczątki i datowniki, biurowe maszyny, konferencyjna aparatura, RTV urządzenia i sprzęt, telefonia stacjonarna, telofonia GSM, internet, komputery, meble-biuro,
czystość i sprzątanie, ochrona, catering, żywność z dowozem, naprawa i serwis