Prezentacje
       Aktualnosci
       Serwisy
       Platforma kontaktowa
       biurocentrum.pl
        Produkt tygodnia

 2017-05-02
Miniaturowy komputer od Asusa: VivoStick dostępny w Polsce

Procesor Intel Atom z 2GB RAM, 32GB pamięci masowej, szybka łączność bezprzewodowa. Wszystko to zamknięte w obudowie rozmiaru futerału na wieczne pióro – Asus wprowadza do Polski VivoStick, niewielkich rozmiarów komputer, który przekształci dowolny wyświetlacz HDMI lub telewizor w komputer z systemem Windows 10 lub smart TV.

Kompaktowy analog prostego laptopa

Pomimo niewielkiego rozmiaru oferuje szeroki wachlarz możliwości: 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, porty USB 3.0 i USB 2.0, wyjście HDMI, audio jack i wewnętrzny wentylator, który chroni konstrukcję przed przegrzaniem. 

Sercem komputera jest procesor Intel Atom x5-Z8350 (czterordzeniowy, 2M cache, do 1,92 GHz), pracujący pod nadzorem systemu Windows 10 (64-bit). Urządzenie jest zasilane poprzez gniazdo microUSB, służące wyłacznie do tego celu. Kompaktowa budowa VivoStick mierzy jedynie 135 x 36 x 16,5 mm i sprawdza się nawet na małym biurku. Komputer można też zamocować z tyłu wyświetlacza, korzystając z przedłużacza i specjalnego uchwytu.

Bezprzewodowa rozrywka domowa


Użytkownicy mogą wyświetlać zawartość VivoStick na większym wyświetlaczu dzięki ASUS HyStream – aplikacji, która odbija lub strumieniuje filmy Full HD, wideo czy zdjęcia przechowywane na smartfonach z systemem Android lub iOS, tabletach lub komputerach i przekazuje obraz do dowolnego telewizora z HDMI. 

Użytkownicy mogą kontrolować VivoStick poprzez telefony komórkowe lub tablety wyposażone w aplikację ASUS VivoRemote, która oferuje funkcję bezprzewodowej myszy albo klawiatury, szybkie skróty do menu startowego systemu, a także odtwarzanie zawartości multimedialnej i kontrolę głośności. VivoRemote Center grupuje najczęściej używane aplikacje w jednym folderze, a użytkownicy mogą dodatkowo tworzyć swoje skategoryzowane foldery i skróty, aby z łatwością otwierać pliki i wykonywać zadania. 

VivoStick oferuje wszystkie możliwości komputera PC w dowolnym miejscu w domu, dzięki czemu użytkownicy mogą wygodnie wykonywać swoją pracę, strumieniować filmy HD lub rozmawiać ze swoją rodziną i przyjaciółmi poprzez media społecznościowe na ekranie telewizora. Obsługa Xbox One daje użytkownikom dostęp do swojej konsoli bezpośrednio przez VivoStick. Można go również podłączyć do projektora, aby wyświetlić ważną prezentację lub ulubiony film. VivoStick sprawdzi się jako zamiennik laptopa na wakacjach; można podłączyć go do hotelowego telewizora i oglądać filmy na YouTube, Netflix lub Amazon Prime. 

Zastosowania biznesowe i komercyjne

VivoStick jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują, ale sprawdza się również jako rozwiązanie dla zastosowań biznesowych, komercyjnych i edukacyjnych. VivoStick można wykorzystać jako platformę thin client dla call center, szkolnego laboratorium komputerowego czy małej firmy. Oparty o oprogramowanie wbudowane moduł Trusted Platform Module (TPM) chroni wewnętrzne struktury danych przez zewnętrznymi zagrożeniami.

Obsługa ekranu dotykowego czyni ten komputer atrakcyjnym rozwiązaniem w przypadku niskonakładowych, samoobsługowych punktów na lotniskach, w hotelach, centrach handlowych i w rejonach atrakcji turystycznych. Może działać jako wyspecjalizowany, dedykowany terminal POS w kasie samoobsługowej, sklepach detalicznych, restauracjach szybkiej obsługi i innych lokalach lub jako sieć informacyjno-reklamowa w sklepach, na zewnętrznych szyldach czy tablicach świetlnych.

     

Więcej produktów tygodnia   

       Komentarze  [0]dodaj   
  FORUM

     
o nas | kontakt
NA SKRÓTY:    akcesoria biurowe, przybory do pisania, papier i druki, oprawy dokumentów, archiwizacja dokumentów, organizacja biura, koperty i opakowania,
pieczątki i datowniki, biurowe maszyny, konferencyjna aparatura, RTV urządzenia i sprzęt, telefonia stacjonarna, telofonia GSM, internet, komputery, meble-biuro,
czystość i sprzątanie, ochrona, catering, żywność z dowozem, naprawa i serwis