Prezentacje
       Aktualnosci
       Serwisy
+ Nasz temat
+ Poradnik
+ Niezbędnik
       Platforma kontaktowa
       biurocentrum.pl
        Sekretariat

 2018-04-16
Jak powinno wyglądać CV sekretarki

Zdobycie stanowiska sekretarki bywa trudne - zazwyczaj firma ma bardzo ogólne wymagania, a kandydatek jest dużo.

 

Wymagania uniwersalne

Czasami pracodawcy wymagają od swoich sekretarek znajomości mniej popularnego języka lub obsługi mało znanego programu komputerowego. Najczęściej jednak oczekiwania ograniczają się do bardzo ogólnych cech, jak na przykład:

  • zorganizowanie,
  • nienaganna ortografia,
  • umiejętność pisania oficjalnych pism,
  • umiejętność obsługi podstawowych programów przydatnych w biurze,
  • przestrzeganie terminów,
  • nienaganna prezencja,
  • komunikatywność.

Warto więc tak skonstruować CV, by już na pierwszy rzut oka widać było powyższe kompetencje. Jak to zrobić?

Idealne CV

Pierwszym kryterium, na które przyszły szef na pewno zwróci uwagę, jest formatowanie dokumentu. Podstawą są więc takie zabiegi wspomagające przejrzystość tekstu, jak: wypunktowania, nagłówki, pogrubienia najważniejszych informacji. Jednak to nie wystarczy, by nasze CV zapadło rekruterowi w pamięć. Warto zainspirować się szablonami dostępnymi w internecie i wprowadzić do dokumentu kolory, linie oddzielające sekcje, a także dobrze dobrać miejsce na zdjęcie.

Skoro już mowa o zdjęciu, powinno ono spełniać wszelkie wymagania estetyczne. Począwszy od gładkiego tła, poprzez profesjonalny ubiór, a kończąc na uśmiechu. Zdjęcie z wakacji z rodziną i psem nie będzie tutaj najlepszym wyjściem. Warto wybrać się do studia fotograficznego i zrobić sobie fotografię podobną do tej obecnej w dokumentach.

Idealne CV sekretarki nie powinno także zawierać błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Na stanowisku będziemy bowiem odpowiedzialni za wygląd umów i dokumentów wysyłanych do najważniejszych klientów - naszym zadaniem jest więc zadbać o ich wygląd.

Ostatnim kryterium jest rzeczowość i jasność przekazu. Zarówno w liście motywacyjnym, jak i w CV, warto zachować profesjonalny styl, unikać kwiecistych wyrażeń, przenośni i pleonazmów. Zostawmy je ubiegającym się o pracę w agencjach kreatywnych. Na stanowisku sekretarki liczy się precyzja w formułowaniu myśli.

 

     

Więcej naszych tematów   

       Komentarze  [0]dodaj   
  FORUM

     
o nas | kontakt
NA SKRÓTY:    akcesoria biurowe, przybory do pisania, papier i druki, oprawy dokumentów, archiwizacja dokumentów, organizacja biura, koperty i opakowania,
pieczątki i datowniki, biurowe maszyny, konferencyjna aparatura, RTV urządzenia i sprzęt, telefonia stacjonarna, telofonia GSM, internet, komputery, meble-biuro,
czystość i sprzątanie, ochrona, catering, żywność z dowozem, naprawa i serwis