Prezentacje
       Aktualnosci
       Serwisy
+ Nasz temat
+ Poradnik
+ Niezbędnik
       Platforma kontaktowa
       biurocentrum.pl
        Sekretariat

 2017-11-06
Dobra cera przed bankietem

Poza świetnym towarzystwem, dobrą organizacją imprezy, receptą na udany bankiet jest również olśniewający wygląd. Ponieważ zima sprzyja powstawaniu skórnych niedoskonałości, warto wcześniej zaplanować jej kosmetyczną regenerację. A jeśli do naszej imprezy pozostał jeden dzień? 

Aby w pełni zregenerować skórę, warto rozpocząć od jej intensywnego złuszczenia. Takie zabiegi jak mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne należy jednak wykonać odpowiednio wcześniej, co najmniej 1-2 tygodnie przed planowanym wyjściem na bal. Potrzebny jest więc czas, którego może zabraknąć w ferworze przygotowań do balu karnawałowego. Ale spokojnie, bo jeśli nie znajdziemy czasu na wcześniejszą wizytę u kosmetyczki, z pomocą przyjdą nam tzw. zabiegi bankietowe.

- Pielęgnacyjne zabiegi „bankietowe” mają za zadanie szybką rewitalizację cery, poprzez jej intensywne nawilżenie i odżywienie. Poprawiają koloryt skóry, wygładzają ją, delikatnie napinają oraz usuwają objawy zmęczenia i stresu dnia codziennego.  Dzięki zabiegom „bankietowym” skóra wygląda świeżo, a makijaż wieczorowy dłużej się utrzyma – tłumaczy Monika Nowak, kosmetolog.

Ampułki z kwasem

Zabiegi „bankietowe” zaczynamy od dokładnego oczyszczenia skóry i delikatnego peelingu. Kolejnym, a jednocześnie najważniejszym etapem jest aplikacja przy pomocy ultradźwięków ampułki lub serum, które zawierają kwas hialuronowy, witaminy, peptydy oraz wyciągi roślinne. - Ultradźwięki ułatwiają dotarcie tych substancji aktywnych w głębsze struktury skóry, dzięki czemu jest ona solidnie odżywiona i nawilżona – mówi Monika Nowak. Idealnym dopełnieniem jest maska nawilżająco-odżywcza oraz masaż twarzy szyi i dekoltu. Po takich zabiegach skóra staje się bardziej napięta i zrelaksowana.

Gładka skóra

Przygotowując się do „wielkiego wyjścia”, nie możemy zapomnieć o pielęgnacji ciała. Delikatna w dotyku, napięta i lśniąca skóra na pewno będzie świetnie korespondować z karnawałową kreacją. - Peeling ciała w kapsule kosmetycznej doskonale wygładzi skórę oraz zapewni wyrównanie kolorytu. Natomiast zabiegi intensywnie nawilżające i regenerujące skórę sprawią, że skóra będzie gładka i miękka w dotyku. Zabiegi rozświetlające ze złotem, perłami i kawiorem spowodują napięcie skóry oraz nadają jej pięknego wyglądu – wyjaśnia kosmetolog.

Dłonie też ważne

Zarówno panie, jak i panowie nie powinni również zapominać o manicure. Wypielęgnowane dłonie są wizytówką każdego z nas. Tak więc zabieg manicure z maską nawilżającą lub odżywczym zabiegiem parafinowym na dłonie jest konieczną „kropką nad i” przed „wielkim wyjściem”.

Zabiegi „bankietowe” szybko poprawiają wygląd i stan skóry, jednak warto pamiętać, że żaden (nawet najbardziej ekskluzywny!) zabieg wykonany jednorazowo nie zastąpi odpowiednio dobranej, regularnej pielęgnacji. Wizyty w gabinecie kosmetycznym należy więc wpisać na stałe w kalendarz, a do codziennych rytuałów warto włączyć odpowiednią pielęgnację cery.
 

     

Więcej naszych tematów   

       Komentarze  [0]dodaj   
  FORUM

     
o nas | kontakt
NA SKRÓTY:    akcesoria biurowe, przybory do pisania, papier i druki, oprawy dokumentów, archiwizacja dokumentów, organizacja biura, koperty i opakowania,
pieczątki i datowniki, biurowe maszyny, konferencyjna aparatura, RTV urządzenia i sprzęt, telefonia stacjonarna, telofonia GSM, internet, komputery, meble-biuro,
czystość i sprzątanie, ochrona, catering, żywność z dowozem, naprawa i serwis