Prezentacje
       Aktualnosci
       Serwisy
+ Nasz temat
+ Poradnik
+ Niezbędnik
       Platforma kontaktowa
       biurocentrum.pl
        Sekretariat

 2018-05-07
Jakie paznokcie do pracy?

W pracy ma znaczenie nie tylko strój, ale i odpowiedni makijaż i manicure. Zadbane dłonie i paznokcie z pewnością są detalem w urodzie, o który należy zadbać. Zwłaszcza w sekretariacie, gdzie kobieta jest wizytówką firmy. 

Zadbane dłonie to ważny element wizerunku – są zawsze widoczne, a jeśli są brzydkie i zniszczone, to niezwykle trudno je ukryć. 

Na półokrągło

Zanim pomalujesz paznokcie, należy zadbać o ich kształt. Nie może on być zbyt długi. Najlepiej, żeby wystawał 2-3 minimetry ponad opuszek palca. Zgrabnie będzie się dłoń prezentowała, jeśli paznokieć spiłuje się na kształt półokrągły.

Po francusku
Najlepiej w sekretariacie wygląda tzw. francuski manicure, czyli obcięte dość krótko paznokcie pokryte mleczną, pastelową emalią z podkreślonymi białą kredką końcówkami paznokcia. 

Lakier bez odprysków

Dobrze wyglądają też pomalowane paznokcie – pod warunkiem, że jest to dyskretny, pastelowy kolor . Burgundy i krwistoczerwone odcienie zdecydowanie się nie nadają. Malując paznokcie, trzeba koniecznie zwracać uwagę na wszelkie odpryski lakieru. Podstawowa zasada opiera się więc na takim doborze koloru, aby nie rzucał się zbytnio w oczy i nie był zbyt ekstrawagancki. Nie jest wskazana zbyt jaskrawa czerwień lakieru, bo niektórym osobom kojarzy się z wyuzdaniem i nadmiernym epatowaniem swojej seksualności. Taka barwa przewrotnie nazywana jest „burdelowym” kolorem. Nie maluj też paznokci na czarno, bo taki kolor skutecznie odstrasza i sprawia, że otoczenie może postrzegać cię negatywnie. Pamiętaj! Pozdzierany lakier wygląda nieestetycznie, a kobieta z takimi paznokciami sprawia wrażenie zaniedbanej. 

Tipsy z zasadami

Kobiety z łamliwymi, słabymi paznokciami, często korzystają z pomocy stylistek, których zadaniem jest nałożenie na płytkę sztucznego paznokcia, który wyglądając jak naturalny, podnosi wartość estetyczną dłoni. Czy jednak wszystkie tipsy nadają się do pracy? Niestety nie. Wprawdzie z reguły pracowniczy dress code nie opisuje dokładnie jak powinny wyglądać damskie paznokcie, ale nie znaczy to że nie ma żadnych zasad. Najważniejsza jest taka, że długie, kolorowe i kapiące od błyszczących ozdób paznokcie nie nadają się do pracy – nie tylko do biura, ale do każdej! Wyjątkiem może tu być tylko praca w nocnym klubie.

 

     

Więcej naszych tematów   

       Komentarze  [0]dodaj   
  FORUM

     
o nas | kontakt
NA SKRÓTY:    akcesoria biurowe, przybory do pisania, papier i druki, oprawy dokumentów, archiwizacja dokumentów, organizacja biura, koperty i opakowania,
pieczątki i datowniki, biurowe maszyny, konferencyjna aparatura, RTV urządzenia i sprzęt, telefonia stacjonarna, telofonia GSM, internet, komputery, meble-biuro,
czystość i sprzątanie, ochrona, catering, żywność z dowozem, naprawa i serwis