Prezentacje
       Aktualnosci
       Serwisy
       Platforma kontaktowa
       biurocentrum.pl
        Z branży

 2018-02-19
Grupa Nowy Styl będzie wyposażać hotele w Dubaju

Grupa Nowy Styl objęła większościowy pakiet udziałów w spółce Stylis Dubai - dowiedział się money.pl. Polska firma razem z lokalnym partnerem będzie wyposażać hotele na Bliskim Wschodzie. Chce też zwiększyć sprzedaż krzeseł i mebli biurowych w tym regionie.

W styczniu zarząd Grupy Nowy Styl podpisał umowę o objęciu 60 proc. udziałów w spółce Stylis Dubai. Pozostałe 40 proc. należy do właścicieli spółki Stylis z siedzibą w Arabii Saudyjskiej.

Dzięki przejęciu marki Stylis, Grupa Nowy Styl wkracza w nowy dla siebie segment rynku, jakim są hotele. Firma wyposaża je całościowo - od podstawowego pokoju, przez apartamenty, recepcje, lobby, strefy food court, kawiarnie, restauracje, po sale konferencyjne.

Firma zaznacza, że rozwiązań hotelowych w najbliższych latach nie planuje sprzedawać na pozostałych rynkach, w Europie czy w innych niż Bliski Wschód częściach Azji.

- W Zjednoczonych Emiratach Arabskich jesteśmy obecni już od kilku lat, mamy własny oddział w Dubaju. W ostatnich latach blisko współpracowaliśmy z saudyjską firmą Stylis, dla której wdrożyliśmy produkcję mebli hotelowych w Polsce - mówi Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl.

- Dzięki kompetencjom partnera i naszym stworzyliśmy rozwiązania, które zostały docenione przez lokalnych inwestorów: w ciągu 6 lat zrealizowaliśmy 21 cztero- i pięciogwiazdkowych hoteli z 5795 pokojami - podkreśla. - Obecna transakcja pozwala rozwinąć działalność związaną z wnętrzami hotelowymi pod marką Stylis na cały region Zatoki Perskiej dodaje.

Dotychczasowe projekty hotelowe Stylis były realizowane w Arabii Saudyjskiej. Od tego roku ruszają pierwsze zamówienia w Dubaju. Grupa Nowy Styl właśnie rozpoczęła montaż w hotelu Safir I, za kilka tygodni zacznie instalację Safir II; w ostatnich dniach podpisała umowę na kolejny hotel z ponad 500 pokojami.

W samym centrum Dubaju firma zlokalizowała showroom o powierzchni 1200 m kw. Rozwiązania z oferty biurowej i hotelowej we wzorcowych aranżacjach wypełniły 35. piętro wieży Jumeirah Business Centre.

Zasięg działania nowej spółki joint-venture ma być jednak znacznie szerszy niż Zjednoczone Emiraty Arabskie - rozwiązania hotelowe Stylis Dubai będą sprzedawane we wszystkich krajach Bliskiego Wschodu, z wyłączeniem Arabii Saudyjskiej, do której obsługi wyłączność otrzymała firma Stylis.

- Prognozujemy, że transakcja pozwoli na zwiększenie naszej sprzedaży o 10-20 mln euro rocznie - mówi Rafał Chwast, wiceprezes i dyrektor finansowy Grupy Nowy Styl. - Silny międzynarodowy zespół w Dubaju i kolejne udane realizacje mogą też stanowić dobry punkt wyjścia dla dalszej ekspansji do Afryki czy do Indii - przekonuje.

- Wiele z produktów dla hoteli, np. meble kawiarniane czy miękkie siedziska dla przestrzeni recepcyjnych, w swojej ofercie mamy już od dawna - mówi Roman Przybylski, członek zarządu i dyrektor handlowy Grupy Nowy Styl. - Dlatego zdecydowaliśmy się wykorzystać efekt synergii, a także udaną współpracę z partnerem lokalnym na Bliskim Wschodzie - dodaje.

W jaki sposób spółka tłumaczy, dlaczego nie planuje na razie sprzedaży rozwiązań hotelowych poza Bliskim Wschodem? - Jesteśmy ekspertem wyposażenia wnętrz biurowych i konsekwentny rozwój naszej oferty w tym obszarze jest strategiczną częścią naszego biznesu - wyjaśnia Roman Przybylski.    

Więcej wiadomości z branży   

       Komentarze  [0]dodaj   
  FORUM

     
o nas | kontakt
NA SKRÓTY:    akcesoria biurowe, przybory do pisania, papier i druki, oprawy dokumentów, archiwizacja dokumentów, organizacja biura, koperty i opakowania,
pieczątki i datowniki, biurowe maszyny, konferencyjna aparatura, RTV urządzenia i sprzęt, telefonia stacjonarna, telofonia GSM, internet, komputery, meble-biuro,
czystość i sprzątanie, ochrona, catering, żywność z dowozem, naprawa i serwis