Prezentacje
       Aktualnosci
       Serwisy
       Platforma kontaktowa
       biurocentrum.pl
        Z branży

 2017-05-02
Stora Enso wycofuje się z ogromnej inwestycji w Ostrołęce

Stora Enso podsumowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2017 oraz przekazała informacje na temat przyszłych decyzji inwestycyjnych. Niestety, nie ma dobrych informacji dla Ostrołęki.

W jej raporcie czytamy bowiem: Stora Enso podjęła decyzję, aby nie kontynuować planów związanych z rozbudową zakładu produkcyjnego w Ostrołęce, ze względu na panującą obecnie sytuację rynkową i geopolityczną. Jeśli okaże się, że warunki rynkowe i makroekonomiczne staną się korzystne dla tego typu inwestycji, ponownie rozważymy tę możliwość.

Chodzi o inwestycję, która miała zwiększyć produkcję papieru o ponad 500 tysięcy ton rocznie w zakładzie w Ostrołęce (czyli prawie ją podwoić). Pisaliśmy o tym tutaj: Stora Enso przygotowuje się do nowej, gigantycznej inwestycji.

- Jeśli inwestycja zostanie zatwierdzona oznaczać to będzie dalszy rozwój zakładu w Ostrołęce. Nakłady na tę inwestycję szacowane są na 350-400 milionów euro w ciągu kilku lat - mówił w ubiegłym roku podczas corocznego spotkania informacyjnego prezes Story Enso Tomasz Żebrowski. Niestety, koniunktura się zmieniła, i jeden z największych zakładów w Ostrołęce zmienił plany.    

Więcej wiadomości z branży   

       Komentarze  [0]dodaj   
  FORUM

     
o nas | kontakt
NA SKRÓTY:    akcesoria biurowe, przybory do pisania, papier i druki, oprawy dokumentów, archiwizacja dokumentów, organizacja biura, koperty i opakowania,
pieczątki i datowniki, biurowe maszyny, konferencyjna aparatura, RTV urządzenia i sprzęt, telefonia stacjonarna, telofonia GSM, internet, komputery, meble-biuro,
czystość i sprzątanie, ochrona, catering, żywność z dowozem, naprawa i serwis